Klasická a dětská literatura

Pohádky a klasická světová díla byly první audioknihy, když se jejich předčítání stalo součástí vysílání rozhlasu v minulém století. Řadu knih máme spojených se zvučnými jmény národních umělců: herců a recitátorů. V současné době je populární další kategorie, autorské čtení, kdy své dílo čte sám autor.


Malý princ byl vydaný v roce 1943 a jedná se o nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde současně o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury. V knize je obsaženo mnoho metafor a přirovnání. Kniha vypráví příběh pilota (samotného Exupéryho), který ztroskotá na Sahaře a tam se setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky.

Příběh o Koblížkovi, jeho dobrodružné cestě a také zvířátkách je jednou z klasických pohádek, kterou znají děti po celé Evropě. Poslechněte si jej i vy v naší audioknize.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký je pohádka českého spisovatele Karla Jaromíra Erbena. Je to vyprávění o třech šikovných chlapech, kteří pomohli princi získat vytouženou princeznu. Poslechněte si, jak to bylo.

Pohádka o Smolíčkovi a o jelenovi se zlatými parohy je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších pohádek pro nejmenší děti. V příběhu je také obsažen výrazný výchovný moment, jak se vyplatí poslouchat rodiče a nenechat se oklamat cizími lidmi (jeskyňkami).

Napsat komentář